Na začiatok je dobré si uviesť na pravú mieru rozdiel medzi zásnubným a snubným prsteňom, keďže tieto dva pojmy si ľudia často mýlia alebo zamieňajú. Zásnubný prsteň dáva muž žene pri žiadosti o ruku. Zásnubný prsteň by mal dokonale odrážať osobnosť ženy.

Snubné prstene sú dva, zamilovaní si ich vymieňajú pri obrade a mali by preto ladiť k osobnosti oboch manželov. Sú symbolom lásky a manželského zväzku. Výber dokonalého zásnubného prsteňa a svadobnej obrúčky je dôležitým miľníkom v živote každého páru. Vyjadrujú vzájomnú oddanosť muža a ženy, ich trvalú jednotu a nekonečnú lásku.

Spárovanie zásnubného prsteňa a obrúčky sa môže na pohľad zdať ako obtiažna  úloha, no so správnymi tipmi a radami je možné nájsť perfektný pár. Treba sa však pozrieť na zopár kľúčových vlastností.

Štýl vášho zásnubného prsteňa

Pri výbere obrúčky je dôležité, aby dopĺňala zásnubný prsteň, nie s ním súperila. Napríklad, ak máte diamantový výrazný zásnubný prsteň, možno si budete chcieť vybrať jednoduchšiu obrúčku. Ak má váš zásnubný prsteň zložité detaily, vzory alebo ozdoby, možno budete chcieť zvážiť snubný prsteň v rovnakom štýle, s podobnými vlastnosťami.

Druh kovu

Pri výbere obrúčok je tak isto dôležité zvážiť kov, z ktorého budú vyrobené. Ak máte napríklad zásnubný prsteň zo zlata, zlatá obrúčka je najlepšou voľbou. Tak isto ak je zásnubný prsteň vyrobený z platiny, dokonale ho doplní len platinová obrúčka. Vzhľad tak pôsobí súdržnejšie a nadčasovejšie, ako kombinovanie dvoch rozdielnych kovov.

Veľkosť prsteňa

Výber šírky svadobnej obrúčky je rovnako dôležitý. Príliš široká obrúčka môže uberať zásnubnému prsteňu na kráse, zatiaľ čo príliš úzka obrúčka môže pôsobiť nevýrazne. Najlepšie je vybrať obrúčku, ktorá je úmerná veľkosti zásnubného prsteňa.

Napríklad, ak máte veľký výrazný zásnubný prsteň, širšia obrúčka mu nijak neublíži. Naopak, ak máte jemný zásnubný prsteň, obrúčky sa volia skôr užšie, nenápadnejšie.

Zvážte kamene

Ak váš zásnubný prsteň obsahuje kamene, zvážte snubný prsteň, ktorý bude obsahovať rovnaké, jednotné kamene. V posledných rokoch naberajú na sláve aj zásnubné prstene a obrúčky z kameňov iných ako diamanty, napríklad Ónyx, opál, perly, rubín, tyrkys, zafír, ametyst, smaragd, a podobne.

Je to lacnejšia a originálna alternatíva pre spečatenie lásky muža a ženy, a mnoho ľudí verí, že im tieto kamene prinesú lásku, stabilitu a mier do manželstva. Aj v tomto prípade je dobré kombinovať zásnubný prsteň a obrúčku s jedným druhom kameňa.

Myslite na svoj životný štýl

Pri výbere svadobnej obrúčky je tiež dôležité zvážiť váš životný štýl. Ak ste aktívny, pracujete rukami, alebo máte ako hobby ručné práce je najlepšie zvoliť taký prsteň, ktorý je odolný, ľahký na údržbu a menej náchylný na poškodenie a opotrebenie.

V takýchto prípadoch môže byť jednoduchý zlatý alebo platinový prsteň praktickejšou voľbou, ako ten s komplikovanými vzormi a množstvom ozdôb ako napríklad diamantové akcenty alebo filigránska práca. Zo začiatku by vás to tešilo svojim nevšedným vzhľadom, no časom by to bolo priveľmi náročné na čistenie.

Som si istá, že pokiaľ budete postupovať podľa týchto tipov tak si nájdete dokonalú kombináciu zásnubného a snubného prsteňa a budete si ich oba môcť užívať po celé roky.

 

Tento článok vznikol v spolupráci s partnerom:

Zlatníctvo Chameleón, Holubyho 28 90201 Pezinok, OC Plus Pezinok