Fotenie

Mojím cieľom pri fotografovaní je vždy viac ako len fotenie momentiek. Snažím sa ponoriť divákov do bezstarostných chvíľ, na ktoré sa môže pozerať s úsmevom. Každá snímka v sebe nesie čaro, príbeh, radosť a to je jeden z dôvodov prečo ma fotenie nesmierne baví.

Kedy je najlepšie fotiť portréty?

Prvá možnosť

Fotiť portréty v deň svadby. Často sa fotí okolo obeda, čo znamená fotenie na priamom slnku. Takéto fotenie býva nevhodné hlavne v lete, pretože ľudia žmúria a potia sa v tvári. Vždy je najlepšie nájsť si tienisté miesto. Často býva na fotenie portrétov malo času, preto mám rada fotiť portréty pred obradom a potom podvečer, keď je krásne svetlo.

Druhá možnosť

Je fotiť portréty v iný ako deň ako svadobný. Vtedy je dostatok času aby sme navštívili viacero lokalít.

Ako svadobný fotograf svoje fotenie sústreďujem hlavne na západ Slovenska, odkiaľ aj pochádzam, no nebránim sa dohode o vzdialenejších cieľoch.

Každá jedna fotografia je spracovaná v programe Adobe Photoshop základnými úpravami a to je úprava histogramu, úprava výrezu a vyváženie bielej. Retuš, odstránenie objektov a vylepšenie vzhľadu tváre v cene nie sú pokryté.

Počet upravených fotografií sa pohybuje medzi 300-800 ks, záleží od veľkosti balíka a od počtu svadobných hostí.

Za dopravu si účtujem 0,3€/km obojsmerne. Ak sa svadba koná ďalej ako dve hodiny autom od sídla (Trnava) je potrebné zabezpečiť ubytovanie.

Ponuka fotenia v iný ako svadobný deň je za príplatok 100€.

Vždy som rada ak ma svadobčania upozornia na nejaké nečakané zábavné, pamätaniahodné momenty počas svadobného dňa, aby sme ich mohli zvečniť.